Çevre dostu, konforlu ve sadece kurulum maliyetine elektrik üretin!

 
Güneş Enerjisi Santrali Nedir?

Güneş Enerjisi Santralleri yüksek güç kapasiteli fotovoltaik panellerle (güneş pili) kurulan ve güneş enerjisini elektrik enerjisine hiç bir ara işlem olmaksızın dönüştüren santrallerdir.

Fotovoltaik paneller(güneş pilleri), yüzeylerine gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren yarı-iletken maddelerdir.


Türkiye'de Güneş Enerjisi Santrali Uygulamaları

Türkiye, yüksek güneşlenme süreleri sayesinde Güneş Enerjisi Santralleri ile elektrik üretilmesi için elverişli bir konuma sahiptir. Ülkemizde yeni kanuni düzenlemelerle girişimcilerin lisanslı ve lisanssız elektrik üretiminin önü açılmıştır.
 
 
Güneş Enerjisi Santrali Kuruluş Aşamalarında Ankasoft Uzmanlığı


ANALİZ: Uzmanlarımız santral kurmayı planladığınız sahanızın detaylı ve isteklerinize uygun bir güneş enerjisi kazanımı fizibilite raporunu oluşturmak için sizi ziyaret eder.

MÜŞAVİRLİK: Lisanslı elektrik üretilecek sistemlerin gerekli bütün yasal izin ve onaylarının yatırımcı adına tamamlanmasını sağlıyoruz. Bunlar; Belediye ve/veya diğer yerel yönetim kurumlarından alınması gerekli izinler, dağıtım şirketlerinden alınması gerekli izin ve onaylar, Şebekeye bağlanmak için gerekli izin ve onaylar.

KURULUM: Profesyonel teknik ekibimiz, bir elektrik mühendisi gözetiminde kurulumu birkaç gün içinde tamamlar. Artık bedava temiz elektriğin tadını çıkarabilirsiniz. Kurulumda görev alan ekip, deneyimli teknikerlerden ve mühendislerden oluşur.

DEVREYE ALMA: Sisteminiz kurulum tamamlandığı andan itibaren çalışmaya ve size kazandırmaya hemen başlar. Güneş enerjisi solar PV sisteminizin tamamen otomatiktir. Elektrik dağıtım şirketiyle yaptığınız şebekeye satış sözleşmesi üzerinden elektrik şebekesine verdiğiniz her birim enerji için para kazanırsınız.

BAKIM VE SERVİS: Modern güneş enerjisi solar PV panellerin beklenen ömrü 25-35 yıl arasındadır. Kurulan sistemin ömrü de panel ömrüne eştir ve bu ömür boyunca sistem hizmet vermeye devam eder. Diğer elektronik ekipmanlarda da üreticilerin verdikleri 2 ila 10 yıl arası garantiler geçerlidir. Kurulan sistemin bakım ve servis konularında da deneyimli teknik ekibimizle müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Sipariş vermek ve ayrıntılı bilgi almak için info@ankasoft.com adresinden iletişim kurunuz.